Kalkprøver 19

Lørdag den 17. august 2019

R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***





Klasse: KRL1 - Gadebil, for begyndere, max 2 kalenderår, uanset ccm - Klubrally



Plc Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Klasse Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen













103 Nicolai Bundgård Lassen 093 88026 Gr Ford KRL1 01=02:01 02=02:32 03=02:13 18:00 1 15
Troels Bundgård Lassen 94873 Endags Fiesta 04=03:48 05=03:42 06=03:44

101 Christian Weber 018 94872 GR Citroen KRL1 01=02:05 02=02:36 03=02:06 18:18 2 18
Nicki Holmgreen Weber 018 94852 GR Saxo 04=03:50 05=03:51 06=03:50

106 Nicki Holmgreen Weber 018 94852 GR Citroen KRL1 01=02:00 02=02:33 03=02:10 18:32 3 19
Christian Weber 94872 GR Saxo 04=03:48 05=04:15 06=03:46

102 Michael Ørnstrup Nielsen 94726 Endags Volvo KRL1 01=02:11 02=02:41 03=02:40 19:33 4 26
Fejlbane
Tobias Lorentzen 140394 Endags 244 04=04:08 05=03:59 06=03:54


Antal tilmeldt: 5
Antal beregnet: 4
Antal fuldført: 4





Klasse: KRL2 - Standardbil, alle licenser, uanset ccm - Klubrally



Plc Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Klasse Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen













204 Kenneth Hansen 080 05302 R1 Ford KRL2 01=01:52 02=02:19 03=02:03 16:49 1 2
Steffen Frederiksen 13785 R3 Fiesta 04=03:33 05=03:31 06=03:31

206 Nicolaj Tørnqvist 018 56095 R3 BMW KRL2 01=01:52 02=02:22 03=02:12 17:18 2 9
Carsten Sverbæk 39474 R3 E36 Compact 04=03:40 05=03:37 06=03:35

202 Dennis Henriksen 093 84489 Gr Ford KRL2 01=01:58 02=02:32 03=02:10 17:41 3 11
Frederik Ottosen 91775 Gr Fiesta 04=03:42 05=03:40 06=03:39

208 Palle Axel Grønvold 77160 Endags Peugoot KRL2 01=01:58 02=02:27 03=02:08 17:49 4 13
Lars Bo Nielsen 82487 Endags 206 RC 04=03:55 05=03:43 06=03:38
Målfelt

203 Kim Starup Egekjær 018 02024 C1 Peugeot KRL2 01=01:56 02=02:29 03=02:09 18:03 5 16
Anders Egekjær 94863 Endags 206 GTI 04=03:50 05=03:48 06=03:51

205 Peter Petersen 018 02078 R3 Suzuki KRL2 01=02:00 02=02:35 03=02:10 18:03 6 17
Poul-erik Petersen 02077 R3 Ignis Sport 04=03:50 05=03:40 06=03:48

207 Brian Kristensen 018 20070 R3 Peugeot KRL2 01=02:06 02=02:42 03=02:17 18:46 7 20
Flemming Jørgensen 018 91047 R3 306 Gti 16v 04=03:56 05=03:53 06=03:52

201 Rikke Andersen 093 84859 Gr Citron KRL2 01=02:08 02=02:39 03=02:15 18:57 8 22
Peter Fravn 94888 GR Saxo 04=03:58 05=04:01 06=03:56


Antal tilmeldt: 8
Antal beregnet: 8
Antal fuldført: 8





Klasse: KRL3 - Rallysynede biler 0 - 1600 ccm - Klubrally



Plc Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Klasse Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen













302 Preben Larsen 001 01811 R1 Mazda KRL3 01=01:50 02=02:15 03=02:00 16:33 1 1
Orathai Larsen 65525 Gr 323 04=03:29 05=03:29 06=03:30

301 Morten Jensen 097 73113 R3 Suzuki KRL3 01=01:54 02=02:22 03=02:04 17:00 2 6
Danielle Balling Hjortstrøm 87512 Gr Swift 1600 04=03:33 05=03:34 06=03:33

303 Preben Godtfredsen 023 02585 R3 VW KRL3 01=01:55 02=02:22 03=02:06 17:22 3 10
Knud Hansen 05867 C1 Golf 04=03:41 05=03:40 06=03:38

305 Joas Seidler 260201 Endags Peugeot KRL3 01=02:08 02=02:31 03=02:15 06:54
Carl Christiansen 260501 Endags 206 S16 04=00:00 05=00:00 Udelukket

304 Carl Christiansen 94912 Endags Peugeot KRL3 01=02:16 02=03:00 03=02:28 07:44
Fejlbane
Joas Seidler 260201 Endags 206 S16 04=00:00 05=00:00 Udelukket


Antal tilmeldt: 5
Antal beregnet: 5
Antal fuldført: 3





Klasse: KRL4 - Rallysynede biler over 1600 ccm - Klubrally



Plc Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Klasse Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen













401 Per Sørensen 001 02100 R1 BMW KRL4 01=01:50 02=02:20 03=02:04 16:52 1 3
Rasmus Sørensen 02015 Gr 120i 04=03:35 05=03:31 06=03:32

410 Martin Nielsen 023 38752 R1 Ford KRL4 01=01:53 02=02:20 03=02:04 16:59 2 4
Kevin Bøgh Larsen 101197 Endags Sierra 04=03:36 05=03:33 06=03:33

403 Mikkel Kjærgaard 018 72198 R1 Opel KRL4 01=01:50 02=02:27 03=02:06 17:00 3 5
Lars Barkholt 89558 R3 Ascona 04=03:33 05=03:32 06=03:32

402 Andreas Aare Kroman 018 02014 R1 Ford KRL4 01=01:52 02=02:23 03=02:05 17:05 4 7
Nikolaj Aare Tømming 261094 Endags Ford Fiesta St150 04=03:37 05=03:34 06=03:34

405 Benny Damgaard 002 14025 R1 VW KRL4 01=01:55 02=02:22 03=02:05 17:13 5 8
Kristine Kanstrup 011072 Endags Golf 04=03:35 05=03:40 06=03:36

408 Christian Madsen 093 13699 R3 Opel KRL4 01=01:56 02=02:31 03=02:08 17:47 6 12
Kim Sibbert 131168 Endags Ascona 04=03:47 05=03:44 06=03:41

412 Bo Bøgh 001 05948 R3 Volvo KRL4 01=01:57 02=02:27 03=02:08 17:53 7 14
Emil Kornbeck Bøgh 36109 R3 240 04=03:52 05=03:46 06=03:43

404 Emil Kornbeck Bøgh 001 36109 R3 Volvo KRL4 01=02:05 02=02:42 03=02:17 18:51 8 21
Bo Bøgh 05948 R3 240 04=03:57 05=03:54 06=03:56

409 Jørgen Svare 018 77124 Gr Opel KRL4 01=02:08 02=02:44 03=02:18 19:02 9 23
Dimitris Sainis 050968 Endags Kadett Coupe 04=04:04 05=03:54 06=03:54

407 Emil Holdorff Ellegaard 001 53723 R3 Ford KRL4 01=02:05 02=02:51 03=02:17 19:13 10 24
Henrik Holdorff Kristensen 53288 R3 Sierra 04=04:00 05=04:07 06=03:53
Målfelt

406 Adam Witting Hjortflod 093 79058 Gr Peugeot KRL4 01=02:11 02=02:40 03=02:20 19:14 11 25
Matias Andersen 92599 Gr 206 GTI 04=03:57 05=03:51 06=04:15


Antal tilmeldt: 11
Antal beregnet: 11
Antal fuldført: 11


Stevns Motorklub